Tagasi blogisse

Materjalide ABC : Mille järgi lapsele talveks mütsi valida?

Talv on täies hoos ning see tähendab, et taas on aeg end soojana püsimiseks paksude riidekihtide vahele mässida. Väga efektiivne ja lihtne kaitsevarustus krõbeda pakase eest sisaldab sooja talvemütsi. Sobiva mütsimaterjali valimine on selle juures aga võtmetähtsusega! Siin on Sulle abistav materjalide käsiraamat, mille abil oma talvine võitleja välja valida.

Parima materjali välja selgitamine

Soojade talvede puhul sobivad puuvillase pealiskanga ning fliisvoodriga mütsid väga hästi. Külmaks talveks on puuvill kõige parem siis, kui see on mütsi voodriks. Puuvillane pealiskangas võib aga lumesajus märjaks saada – seepärast eelistatakse talvemütsi pealiskanga valikul tihtipeale teisi materjale.

Vill ja meriinovill on ideaalne materjalivalik, juhul kui hindad kõrgelt mütsi soojust ja isolatsiooniomadusi. Villane müts hoiab pea mõnusalt soojas, sest hoiab sooja õhu peanaha lähedal. Tegemist on naturaalse materjaliga, mis talvise pakase jõuliselt eemale peletab. Ka mütsi pealiskangana on vill väga hea valik, sest erinevalt puuvillast ei ima see materjal nii kergelt niiskust.

Akrüüllõngast müts on ideaalne variant just neile, kes ihaldavad taskukohasust ja funktsionaalsust – akrüül on kerge, pehme ning mitmekülgse stiili- ja värvivalikuga. Kuigi akrüül ei ole nii soe materjal kui vill, peab ta talvisele pakasele siiski hästi vastu. Eriti mõnusalt soe on vett tõrjuva akrüülist pealiskangaga müts, mis on soojustatud pehme fliisivoodriga.

Kui vajad veekindlat mütsi, siis tasub vaadata sünteetiliste kangaste, nagu polüamiidi või polüestri poole. Nii saad kindel olla, et isegi vihmase ja lörtsise ilmaga jääb peanupp kuivaks. Hea valik on selleks puhuks näiteks Lenne helkurkangast tuulekindlad talvemütsid.

Fliisivooder on suurepärane variant maksimaalse soojuse tagamiseks ja kaitseks lõikava tuule eest. Selle materjali soojapidavusomadused ja kergus muudavad materjali hoolduse imelihtsaks. Fliisivoodriga mütsid on talvisel ajal väga populaarseks materjalivalikuks – pehme ja mugav fliis pakub ka suurepärast soojustust ja niiskusejuhtivust, mis hoiab kandja pea sooja ja kuivana. Miinuseks on aga see, et pealismaterjalina ei pruugi fliis pakkuda teiste materjalidega võrreldes piisavat kaitset tuule eest.

Enne, kui poest endale või lapsele talvemütsi ära ostad, mõtle läbi, missuguseid omadusi mütsi juures enim väärtustad. Eelneva materjalide ABC abil saad endale sobiliku materjalide kombinatsiooni välja sorteerida ning vastavalt sellele teadliku valiku teha, et end ja oma last talvise pakase eest turvaliselt kaitsta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga