Tagasi blogisse

Mida silmas pidada oma suvebeebi riietamisel?

Kui iseenda riietamisel kipume lähtuma aastaaegadest ja suvel kasutama „suvegarderoobi“ ning sügisel „sügisgarderoobi“, siis reaalsuses tuleb ikka ette ka suveõhtuid, kus talvekampsun kapist välja tuleb otsida. Beebi riietamine käib tegelikult samas rütmis ning sõltub alati konkreetse päeva ilmast. Aastaaegadele vaatamata võib mõni sügisene vihmahoog või varakevadine tuuleiil ka südasuves pead tõsta – seetõttu ongi beebi riietamise puhul oluline läheneda ilmastikuoludele päevade, mitte aastaaegade kaupa.

Vastsündinu riietamise eripärad

Vastsündinu riietamine erineb vankribeebi riietamisest peamiselt vaid esimesetel elunädalatel. See on aeg, kui isegi sooja suveilmaga tuleks imikule selga panna nt pikkade varrukatega bodi ja püksid või puuvillane kombe, et lapse keha (va nägu ja käelabad) ühtlaselt riietega kaetud oleks. Ka müts tasub vastsündinule kindlasti pähe panna.

Kui beebi otsustab sündida suvise kuumalaine ajal, siis tuleks lapsega õue minekut ajastada pigem varahommiku või õhtu peale, kui väljas on juba jahedam. Liigset kuuma beebi ei taha ning suvise leitsakuga võib osutuda katsumuseks beebile mugavate temperatuuritingimuste loomine ka koduseinte vahel – tuuletõmbust ju tuppa tekitada ei saa.

Suvebeebit võib riietada nii, nagu ennast

Kui beebi on juba 1-2 nädalat vana, saab teda riietada nagu iseennastki õues pikutamiseks riietaksid. Suvel, kui isegi õhukese suvekleidiga kipub palav olema, piisab ka beebile ainult lühikese varrukaga suvebodist ja mähkmetest. Kui ilm on aga jahedam ja sunnib kleidile kampsuni peale viskama, vajab beebigi villast komplekti või puuvillakombet toariiete peale.

Isegi kui esialgu on keeruline tabada, kuidas last peaks riietama, saad ajapikku aru, mis just sinu beebile sobib. Õue jalutama minnes saab ka alati teki kaasa võtta, mille vajadusel beebile peale panna. Juhul kui kõhkled, kuidas last parasjagu riietada, pane beebile pigem õhemad riided ning haara tekk vankrisse kaasa, sest ülekuumenemine on lapsele ohtlikum kui veidi külmetamine.

Suvebeebile võiks varuda:

Ajapikku selgub, millised riideesemed sinu lapsele kõige paremini sobivad ning saad neid vajadusel juurde varuda. Esialgu tasubki katsetada just põhilisi tarbeesemeid ning hiljem juurde soetada neid, mida sulle enim kasutada meeldib.

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga